Hoşgeldiniz Bugün 12 26 2019

6 Bin Polis Memur Alımı!!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/osymtr/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) polis  olmak isteyen gençleri sınavla  kadrosuna dahil ediyor. Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 4900 erkek öğrenci  ve 1100 bayan öğrenci  olmak üzere toplam 6 Bin öğrenci alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM), üniversite  mezunu adayların başvurularını önümüzdeki günlerde kabul edecek. 16. Dönem polis meslek eğitimi için POMEM’lere  üniversite  mezunları başvurabilecek. üniversite  mezunları ile birlikte Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğrenim kurumlarında eğitim görmüş öğrenciler  de başvuru yapabilecek. Alimageshttp://ait www.pa.edu.tr adresinden online olarak 10 – 20 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
31 Aralık 2015 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almayan adaylar başvuru yapabilecek. Adayların 2014 ve 2015 yılı içinde yapılan kamu personeli sınavından  lisans P3 Puan türünden en az 65,000 taban puan alması gerekiyor. Emniyet  personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az 52,000 taban puan şartı aranacak.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir önceki yazımız olan Beş Bin Zabıt Katibi ve Adliye Memuru Alınacak başlıklı makalemizde Adalet bakanlığı beş bin personel alımı yapacak, adliye personel alım ilanı ve Beş Bin zabıt katibi ve adliye memuru alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap